Ana içeriğe atla
   Kendini sakladığın kadar yoksun bu hayatta."varsın" değil, "yoksun" çünkü eksiksin işte! 
   Kendinden bir şeyleri gizleyen insanlar hep samimiyetsiz gelmiştir bana. Tamam dost var düşman var ama sen dostundan bile en olmadık şeyleri gizliyorsan samimiyetsiz ve sinsisin bence hatta çıkarcı bile olabilirsin.
Nedenn bu kadar kafanda planlı programlı yaşamak neden? 
   Çok sinirlenipte bu yazıyı yazdığımı sanıyorsanız yanıldığınızı belirtmek isterim. Sinirlenmekten çok üzüntüyle karışık sitem benimkisi! Hepimiz dürüst olmayız bunu biliyorum ama sahtekarlığa da gerek yok. Olanı saklayanı var, olmayanı saklayanı, utananı var, dünya sadece kendi etrafında dönüyormuşcasına nazar değmesinden korkanı.. Bunların hepsi insanın içini yiyip bitiren duygular oysa. Ailenden utanarak bir ömür yaşayamazsın ya da kimseyle paylaşamadıktan sonra mutlu olmanın ne anlamı var! 
   Bir arkadaşımın arkadaşlığımız süresince bizden çıkmayıp kendi evine beni bir kez bile davet etmediğini hatırlıyorum.. Üzerinde her zaman en pahalı kıyafetler olan, en lüks yerlere gitmeyi marifet sayan, kendini diğer insanlardan sürekli üstün gören bu arkadaşımın sonunda bir gün evine gittiğimde yaşantısının hiç de bize gösterdiği gibi olmadığını gördüm.. Sırf bu yüzden olmadığı biri gibi davranıp, arada bir bocalayıp, kimlik karmaşası içinde yaşıyordu.. O böyleydi ve değişmesi pek mümkün görünmüyordu.. Tabii ki sonunda arkadaşlığımız bitti..
Bu ve bunun gibi hikayeler her yerde var. Hala karşıma çıkıyor böyle insanlar. Hep bir gizem içindeler. Bir psikolog ya da psikiyatr değilim ama bence hepsinin de kendilerini sevmeleriyle ilgili ciddi problemleri var. 13 yaşındaki kuzenim de böyle insanlardan yakınıyor, 33 yaşındaki de..
   Artık gördüğüm gibi anlıyorum bu kişilikleri.. Arkama bakmadan kaçmadan önce biraz şans tanıyorum.. Ahh biraz kendini sevsen, biraz değerinin farkına varsan..Yok. Elimde yine inceldiği yerden kopan iple başbaşa kalıyorum.  Ben gidiyorum, yerime bir başkası geliyor.. Maalesef bu döngü hiç değişmiyor.
................................................................................................................
   


   

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kendinizi İyi Hissedin!

  Kendinizi iyi hissedin!    Belki şuan çok canınız sıkkın. Umutsuz,bıkmış,bitkin bir haldesiniz ve kendinize gelmek istiyorsunuz. Ama nasıl?? Gelin birlikte rahatlamanın yollarını arayalım. Öncelikle koşar adım mutfağa gidip bir bardak su alın elinize. Suyu içerken onun sizi rahatlatacağına inanın. Su içmek gerçekten iyi gelecektir. Ilık bir duşa kimse hayır demez sanırım. Suyun negatif enerjiyi aldığı bilinen bir gerçek. Canınızı sıkan konuyu düşünmeyi bir süre erteleyin. Çok fazla düşündüğü için kim sorununu çözmüş ki bugüne kadar. Önemli olan rahat ve objektif bir kafayla düşünmektir. Ne yaparsam yapayım aklınızdan atamıyorsanız açın müziğin sesini. Duygusal şarkılar dinlemek yok ama. Hatta aşk acısı çekiyorsanız türkçe şarkılardan bile uzak durmalı bir süre. Bu hayata bir kere geliyoruz ve size bencil olun demeyeceğim ama kendimiz için yaşıyoruz. Sizi nelerin mutlu ettiğini, nelerden hoşlandığınızı bir düşünün. (Buzdolabındaki yemek ve ta

Hoşgeldin Kasım!

   Hoşgeldin Kasım!    Aşk kokan ama benim yıllardır aşksız geçirdiğim Kasım. Bugün sosyal medyada bu aşk dayatmasından şikayetçi bir hayli caps ve yazı vardı.Buna rağmen sıkça "Kasımda aşk başkadır" sözünü duymaya hazırlayın kendinizi :)    Aşka kapılarım kapalı olduğundan da bu kadar uzak duruyor olabilirim bu meseleye. Hadi bir de diğer taraftan düşünelim.  Solan yapraklar,uçuşan dallar,soğuk havaya rağmen  (bugün kar bile yağdı)  birbirine kilitlenip yürüyen eller, birbirini sarılarak ısıtan çiftler .. Az romantik de değil hani  :)    Olsun yine de olan var olmayan var canım, 14 Şubat gibi bu göze sokmalar filan hiç hoş değil. Bunu yapan ve yapacakları şimdiden buradan kınıyorum. Bizi aşksız bırakanlar utansın eyy dostlar!

Hatırlamak Güzeldir

       Son günlerde hepimiz ne düşüneceğimizi şaşırır olduk. Buna sebep olan bir gün soğuk  bir gün sıcak olan havalar mı, ülkedeki karmaşık gündem mi yoksa sürekli geri giderek ruh halimizi altüst eden gezegenler mi bilemiyorum ama kalbimizi ısıtacak, yaşadığımız bu güzel hayatı bize iliklerimize kadar hatırlatacak bir şeylere ihtiyacımız var.       Kayıtsızlık belki de bizi böyle yapan.” Aman sende ne olmuş, neyimiz var ki bizim!” demeyin. Sadece ben miyim fark eden gri bulutların artık üstümüzde değil de içimizde dolaştığını ?    Her insanın derdi kendine büyük ama bu aralar herkesin derdi kendinden büyük. Görüyorum, duyuyorum.. Sevgilisinden ayrılan da aynı, bir yakınını kaybeden de.. Çalışan da aynı, işsiz de.. Mutlu ile mutsuz bile aynı hatta her gülüşün altında düşünceyle kaplı bir hüzün yatıyor. Ben de aynı, kabul et sen de aynı..    Hepimiz bir kuyuya düşmüşüz sanki, kurtarılmayı bekliyoruz. Oysaki istesek kendimiz de o kuyudan çıkmasını biliriz. Ya gücüm